Dopravní problémy u stavby Sky Barrandov

Během probíhající výstavby 2. etapy stavby Sky Barrandov v Devonské ulici došlo ze strany zhotovitele k několika zásahům do veřejné komunikace, které silně omezily možnost jejího využívání místními obyvateli. Šlo zejména o demontáž chodníku 4. 7. 2016, která donutila chodce včetně rodičů s malými dětmi chodit přímo vozovkou mezi auty a stavebními stroji, které rovněž ne zcela podle předpisů zabíraly velkou část vozovky po většinu pracovní doby.

Sky Barrandov bez chodníku

Situace 4. 7. 2016

Z toho důvodu jsme podali podnět na místní šetření ke stavebnímu úřadu Prahy 5 a také odboru dopravy, který provedl kontrolu na místě 13. 7. Úřad upozornil zhotovitele na nedostatky a uložil mu povinnost nápravy situace ve formě provizorního koridoru pro pěší. Zahájil také s developerem správní řízení, v jehož rámci ještě stanoví výši pokuty.

Koridor pro pěší v Devonské

Koridor pro pěší v Devonské ulici, zřízení na základě výzvy dopravního odboru MČ 5

Dopravní odbor zároveň vyzývá občany, aby ho na další problémy týkající se užívání komunikací dále upozorňovali. Vzhledem k tomu, že situace v místě stále není ideální a např. v době vykládky materiálu na stavbu blokují kamiony dlouhodobě zastávku MHD v ulici Geologická apod., to můžeme jenom doporučit. V případě, že podobný problém zaznamenáte, je nejvhodnější postup vyfocení situace a zaslání fotky spolu s výzvou na kontrolu na kontaktní údaje vedoucího odboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *