Modré zóny na Starém Barrandově problémy s parkováním nevyřeší

Od dnešního dne platí okolo ulice Lumiérů na Starém Barrandově placené zóny. Byly zavedeny na žádost místních obyvatel, kteří se čím dál víc potýkají s problémem parkování kvůli množství aut návštěvníků a zaměstnanců Filmových ateliérů a TV Nova a také aut, odsunutých z Prahy 5 modrými zónami před rokem. Výsledek bude stejný jako obvykle – auta se přelijí do okolí, tzn. směrem k sídlišti Barrandov, které tak brzy nevyhnutelně požádá o zóny také.

Náš spolek se letos na jaře na žádost městské části Praha 5 vyjádřil k zavedení zón v okolí ulic Geologická, Devonská zamítavě s tím, že problém s parkováním v těchto ulicích se tím jen zhorší. Zároveň považujeme za důležitější a smysluplnější postup zapojit do řešení Filmové ateliéry, které disponují rozlehlým parkovištěm a využívají ho pro komerční parkování. To by nebylo samozřejmě nic špatného, jenže velká část těchto stání je i přes pracovní dny neobsazena a nevyužita. Ateliéry i TV Nova zároveň využívají veřejné komunikace v ulici Devonská jako (neoznačené) místo pro svoz a odvoz svých zaměstnanců od zastávek MHD, čímž jenom víc komplikují dopravní a parkovací situaci v této ulici.

Navrhovali jsme proto vybraným zastupitelům MČ Prahy 5, aby s těmito firmami vstoupili do jednání o možnostech zpřístupnění části jejich parkovacích kapacit pro veřejnost a tím se zapojili do řešení situace v místě, kde působí a za které mají přenesenou zodpovědnost, avšak marně. Městská část dala opět přednost snazšímu postupu v podobě omezení stání v části čtvrti, aniž by řešila návazný dopad na zbytek okolí. Důsledek lze snadno předvídat vzhledem k tomu, že někteří radní již neoficiálně oznámili záměr zavést zóny na celém sídlišti Barrandov. Když nic dalšího, bude alespoň zajímavé sledovat, kam se auta návštěvníků Prahy přelijí potom, jestliže zóny (určené původně na ochranu historického centra) takto dosáhnou až k cedulím, vymezující celé hl. město Praha.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *