Praha 5 schválila návrh na zřízení naučné stezky Habrová

Rada MČ Praha 5 na včerejším zasedání schválila náš návrh na zřízení naučné stezky, která by propojovala Starý Barrandov přes lesík na Habrové se spodní částí Hlubočep (v ul. Švábova). Cílem je přiblížit místní i širší veřejnosti zajímavé přírodní území tzv. městského pralesa, který se rozkládá od Barrandovského mostu směrem k filmovým ateliérům a tvoří svébytný ekosystém spolu s habrovským lesíkem a zahradní kolonií na Barrandově.

Stezka má ukazovat městský prales, vysvětlit interakční význam lokality pro sousední chráněná území a popsat sepětí lesa a města. Zároveň by došlo k lepšímu propojení „starého“ Barrandova a zahradní kolonie s Prokopským údolím a Dívčími hrady. Naučná stezka by navazovala na naučné stezky Údolím Dalejského potoka a Barrandovské skály. Tím by zatraktivnila v současnosti ne příliš známé a využívané cesty a pomohla upevnit povědomí o užitečnosti ochrany tohoto území.

Spolek Trilobit Barrandov tímto děkuje zastupitelům a radním, kteří náš nápad podpořili, zejména panu Zdeňku Doležalovi, který jej navíc významně doplnil a rozšířil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *